kom. 663 229 313
kom. 501 744 403
E-MAIL: galdak@wp.pl
chromowanie


niklowanie


ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYMI USŁUGAMI

chromowanie


Co to jest galwanizacja?

Galwanizacja to proces wykorzystywany przy zabezpieczaniu oraz wykańczaniu rozmaitych powierzchni metalowych. W procesie poszczególne elementy poddaje się obróbce i nanosi się na nie niewielkie fragmenty metalu, dzięki którym powierzchnie zyskują lepsze parametry wytrzymałościowe, a nie rzadko także wizualne. Galwanizacja wymaga wysokiej precyzji, w przeciwnym razie powłoki nie spełniają swojej roli. Na czym polega galwanizacja? W jakich branżach stosuje się ją najczęściej?

Na czym polega galwanizacja?

Galwanizacja polega na wytwarzaniu na powierzchni metalowych przedmiotów warstwy wykończeniowej z innego metalu. Za jej pomocą można zwiększyć przewodnictwo elektryczne obrabianego elementu oraz jego odporność na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. W zależności od zastosowanego metalu galwanizacja zwiększa wytrzymałość i trwałość obrabianych elementów, jednocześnie wpływając na ich estetykę. Tam, gdzie liczy się efekt wizualny bardzo często wykorzystuje się chromowanie, a więc proces, w ramach którego na powierzchnię elementu nanoszona jest warstwa chromu. Tańszą alternatywą dla chromowania może być niklowanie galwaniczne.

Rodzaje galwanizacji

Galwanizacja dzieli się na klika podstawowych rodzajów. Wyznacznikiem dla klasyfikacji jest w tym przypadku funkcja, jaką ma pełnić poddana obróbce powłoka. Na tej podstawie wyróżnia się:

Zastosowanie galwanizacji

Galwanizacja znajduje zastosowanie w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Z omawianego zabiegu korzysta się m.in. w zakładach przemysłowych oraz w branży motoryzacyjnej.