kom. 663 229 313
kom. 501 744 403
E-MAIL: galdak@wp.pl
chromowanie


niklowanie


ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYMI USŁUGAMI

chromowanie


Niklowanie - co to jest i na czym polega?

Niklowanie to proces, którego celem jest poprawa parametrów powierzchni metalowych. W szczególności parametrów wytrzymałościowych i wizualnych. Ze względu na uzyskiwane efekty niklowanie znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Na czym polega? Gdzie można je zastosować?

Na czym polega niklowanie?

Niklowanie galwaniczne polega na nanoszeniu powłok metalicznych na przedmioty wykonane z różnych metali (stali nierdzewnej, miedzi, mosiądzu lub aluminium). Najczęściej proces ten przyjmuje postać procesu elektrochemicznego lub chemicznego. Nikiel bardzo szczelnie przylega do powierzchni, dzięki czemu niklowane przedmioty są bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ innych czynników niszczących, w tym także wody i wilgoci. Przedmioty niklowane są mniej narażone na korozję. Uzyskana w procesie niklowania powłoka ma kolor srebrzystobiały. Dzięki temu podnosi walory estetyczne wyrobu gotowego. Nadaje mu połysk oraz piękny kolor.

Zaletą niklowania galwanicznego jest możliwość uzyskania bardzo dobrych parametrów powierzchni metalowej, przy jednoczesnym niskim nakładzie finansowym. Proces galwanizacji niklem jest bowiem niedrogi, ale bardzo efektywny.

Gdzie można zastosować niklowanie?

Niklowanie galwaniczne to proces najczęściej wykorzystywany podczas produkcji części metalowych. Jak już wspomnieliśmy niklowanie zwiększa trwałość i odporność detalu, co przekłada się na wzmocnienie konstrukcji, w której zostanie on zastosowany. Parametry wizualne uzyskiwanej powłoki i dekoracyjny charakter niklowanych detali sprawiają, że niklowanie jest powszechnie stosowane w:

Spektrum zastosowania omawianej techniki powlekania powierzchni jest bardzo szerokie i zróżnicowane. W zależności od branży niklowanie wybiera się ze względu na poprawę parametrów wytrzymałościowych i/lub estetyki produkowanych komponentów.